Яким чином сучасні будівельні рішення можуть впливати на безпеку будівель, що мають підвищений рівень вибухонебезпечності.

За існуючими українськими будівельними нормами кожна будівля що має велику імовірність виробничого вибуху має проектуватися та будуватися із обов’язковим дотриманням частини в якій сказано про легкоскидні конструкції. До таких будівель відносяться склали та виробництва з легкозаймистими речовинами, виробництва борошна, тощо.

Як працюють легкоскидні конструкції або ЛСК? В момент вибуху всередині будівлі створюється надлишковий тиск якому треба вийти назовні. Для цього використовують ЛСК у вигляді вікон або частини стінової конструкції що за допомогою спеціальних кріплень розгерметизують частину стіни. Наприклад будівельна компанія Раута пропонує легкоскидні конструкції з сендвіч панелей. Основним елементом таких конструкцій є панелі зі спеціальним кріпленням яке дозволяє їх тримати за звичайних умов та витримувати вітрові навантаження, але за умов вибуху від надлишкового тиску такі кріплення зриваються і панелі відстрілюють від стіни. Для того щоб розгерметизована панель не поранила людей що можуть знаходитися поблизу будівлі її кріплять за допомогою невеликого троса.

Легкоскидні конструкції частіше за все використовують як віконні рішенні, але бувають такі склади чи виробництва де вікна не передбачені, тому в якості ЛСК використовуються сендвіч панелі.
Конструктивно такі рішення трохи відрізняються від стандартних вікон або стінових конструкцій тому що мають забезпечувати легку та швидку розгерметизацію та безпеку для людей і обладнання як всередині будівлі так і зовні.

В Україні існує декілька компаній, які спеціалізуються на таких рішеннях. Серед найбільш досвідчених виділяється компанія Раута яка з 2015 року веде активну діяльність в сегменті проектування та реконструкції комерційної нерухомості. Компанія пропонує поставку сендвіч-панелей, вентильованих фасадів, металоконструкцій та швидкомонтованих будівель, а також послуги проектування, монтажу, будівництва та реконструкції.

Коли ми кажемо про безпеку на виробництві то варто пам’ятати що жодна зекономлена гривня не варта людського життя, а отже при проектуванні легкоскидних конструкцій не може бути компромісів. Варто застосовувати тільки надійні рішення, що в майбутньому можуть зберегти не тільки життя працівників а й устаткування що знаходиться всередині будівля у якій стався вибух