Про мікрокредити чули майже всі, але навряд чи хтось може про них щось сказати конкретно.

Що таке мікропозика?

 Як випливає з назви, це дуже невелика сума грошей (приблизно до тисячі доларів), призначена для розвитку підприємницької діяльності, яка надається на сайті https://microcash.com.ua/uk/ без доступу до «звичайних» банківських послуг, зазвичай також без застави.

Чому кредит?

Бізнесу потрібно інвестувати, щоб процвітати, і на початку у людей, які могли б заробляти, займаючись простою господарською діяльністю, часто не вистачає початкового капіталу – знарядь праці, напівфабрикатів чи сировини. Оскільки вони не мають стабільного доходу чи активів для забезпечення кредиту, вони не отримають його від традиційного банку. Іншими словами, вони виключені зі звичайної фінансової системи. А оскільки позичання грошей часто є необхідністю, на практиці вони приречені на «другий контур», тобто неформальний сектор. Вони позичають гроші у родини, друзів чи лихварів, які позичають лише на короткий період і зазвичай беруть дуже високі відсотки.

Чи це просто позика?

Правда, останнім часом найпопулярнішим є мікрокредитування та інші фінансові послуги для найбідніших. Підраховано, що 720 мільйонів сімей у всьому світі не мають доступу до традиційних банків і тому не можуть безпечно зберігати, переказувати гроші або управляти своїми доходами так легко, як ми звикли. Тому варто розглянути широко зрозумілий сектор мікрофінансування.

Коротко про роль фінансового сектора

Ефективні банки приносять різноманітні переваги як фізичним особам, так і підприємцям – в т.ч. вони дозволяють розподіляти ризик, розподіляючи його між більшою кількістю людей, а також забезпечують більшу фінансову ліквідність у ситуаціях, коли платежі мають тимчасове проскакування. Крім того, здоровий фінансовий сектор — це «жила» нормальної економіки, тобто вона перекачує гроші туди, де їх можна продуктивно використати.

Хто бере мікропозики?

Клієнтами мікрофінансових установ, як правило, є підприємці з дуже низькими доходами, як з міста, так і з села. Сюди входять:

  • вуличні торговці,
  • крамарі та інші дрібні торговці,
  • перукарі та люди, які надають подібні прості послуги,
  • швачки та різноманітні майстри цього типу,
  • та велика кількість фермерів, що працюють на дрібних клаптиках землі.

Найчастіше їх діяльність приносить стабільний дохід, хоча він невеликий. І ще одне – з різних причин переважна більшість із них – жінки.