На засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 22 вересня, затвердили вимоги, що забезпечують публічність та прозорість торгів з реалізації та передання в користування ділянок землі.

Постанова «Деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіції, емфітевзису)» затверджує технічні вимоги щодо підготування та проведення онлайн-аукціонів.

Також на засіданні визначили:

  • як встановлювати та оприлюднювати результати аукціону;
  • як повертати реєстраційні гарантійні внески учасників та винагороду, яку переможець земельного аукціону сплачує оператору майданчика, на якому відбувався аукціон;
  • як відшкодовувати витрати на підготування майна до реалізації;
  • процедуру й термін сплати за реалізацію землі або сплати за використання землі;
  • як реалізувати переважне право придбання землі у власності, якщо вона продається через електронні торги.

Уряд виніс рішення щодо технічних вимог до проведення повторного аукціону, а також у якому порядку буде функціонувати й адмініструватися електронна торгова система згідно з Земельним кодексом України.

Документ повідомляє, що у разі початку дії постанови проведення земельних аукціонів стане більш економічно ефективним.

За даними «Укрінформу», 1 липня 2021 року є офіційною датою оголошення ринку землі. До 2024 року можливість придбати землю сільськогосподарського призначення є тільки у фізичних осіб, які є громадянами України, та не більше 100 гектарів на одну особу. Питання купівлі земельних ділянок особами, що не мають громадянства, та іноземцями буде вирішуватися шляхом загальнонаціонального референдуму.

В нашому матеріалі «Порядок участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі» ви можете ознайомитись з порядком участі в електронних аукціонах Прозорро.Продажі.

На платформі E-ZAKUPIVLI можна відслідковувати - Будь яке майно, що реалізується в системі СЕТАМ та ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ. Фахівці компанії проконсультують та допоможуть прийняти участь в аукціоні.

Відгуки про компанію Електронні Закупівлі – читати.