Гіпергідроз - дуже поширена медична проблема, від якої страждають до 3% населення. Це викликано гіперактивністю еккрінних потових залоз. Вони з'являються по всьому тілу, найчастіше на долонях, підошвах, лобі і пахви.

Ми говоримо про надмірне потовиділення під пахвами або рук, коли кількість поту, що виділяється перевищує кількість, необхідну для підтримання постійної температури тіла. За словами дослідників, в пахвовій западині це більше 50 міліграмів в хвилину. За словами пацієнтів, це кількість викликає надмірне зволоження тіла і одягу і ускладнює дотримання особистої гігієни.

Звідки виникає гіпергідроз рук, пахв, обличчя та інших частин тіла?

Гіпергідроз - досить складна проблема. Перед проведенням будь-якого лікування варто проконсультуватися з лікаремз Медичний центр у Києві, щоб виключити системні захворювання, які можуть лежати в його основі. Наприклад, загальне надмірне потовиділення може бути симптомом хронічних інфекцій, пухлин, аутоімунних, неврологічних, метаболічних захворювань, гормональних порушень або навіть наслідком прийому певних ліків (наприклад, холинергических препаратів), а локалізований гіпергідроз може призвести до ураження на нервову систему.

Лікування гіпергідрозу в МЦ «Академія вашого здоров'я»: ефективні методи

Косметичні препарати для місцевого застосування - це розчин, найбільш часто використовуваний пацієнтами при лікуванні гіпергідрозу. Для деяких людей такого лікування досить, хоча й трохи обтяжливо через необхідність його систематичного використання.

1. Антиперспіранти - це препарати для місцевого застосування, які зменшують кількість виробленого потовиділення. Вони зобов'язані своєю дією вмісту солей алюмінію (зазвичай хлориду алюмінію). Ці сполуки викликають періодичну закупорку вихідних проток в потових залозах. В залежності

2. Більш висока концентрація з'єднань алюмінію (до 30%) міститься в лікувальних антиперспіранти для нічного застосування. Їх ефект після однократного застосування може тривати до 5 днів, хоча люди з чутливою шкірою або схильні до подразнення можуть відчувати дискомфорт після нанесення або помічати почервоніння на шкірі.

Речовина, яка дерматологи використовують для лікування гіпергідрозу в МЦ «Академія вашого здоров'я», також є уротропіном. Його розбавлений розчин, нанесений на шкіру, знижує секреторну активність потових залоз на кілька днів. Він доступний в рецептурних препаратах, прописаних лікарем. Вартість такого лікування досить низька.

3. Водний іонтофорез - ще один ефективний метод боротьби з надмірним потовиділенням, особливо в області рук і ніг. Під час водяній лазні до шкіри прикріплюють спеціальні електроди, які подають постійний струм малої потужності. В результаті нерви, які стимулюють залози виробляти піт, тимчасово блокуються. Процедури можна проводити в салонах краси, але є і пристрої для домашнього використання. Проблема може полягати в необхідності систематичного повторення лікування кожен день (15-30 хвилин кожен день або кожні два дні) і відсутності довгострокового ефекту.

Способи лікування надмірного потовиділення

MiraDry - це неінвазивна процедура лікування гіпергідрозу, яку проводять в багатьох кабінетах лікарів, щоб значно знизити потовиділення. Метод полягає в подачі контрольованої електромагнітної енергії в області пахв. В результаті розташовані в цій галузі численні потові залози значно нагріваються, завдяки чому вони усуваються і, що важливо, згодом не регенерують. Під час процедури на шкіру в пахвових западинах прикладається спеціальна головка. Пацієнт може відчути невеликий біль або тепло. Тому перед процедурою з кремом зазвичай застосовується місцева анестезія. Зазвичай одна процедура з MiraDry приносить бажаний результат.

Для максимальної ефективності рекомендується провести повторне лікування через три місяці. Пацієнтам не потрібно перебувати під наглядом лікаря, і вони можуть відправитися додому відразу після того, як це буде зроблено. У наступні дні може з'явитися подразнення, набряк і біль, які можна ефективно зняти за допомогою загальнодоступних знеболюючих або пакетів з льодом. Лікування не викликає рубців.