Щоб вважати той чи інший твір цінним, він не обов'язково має бути бестселером, отримувати нагороди або рекомендації з різних кіл. Хороша книга - це та, яку дитина хоче читати і отримує від неї задоволення!

Вибираючи книгу для читання, перш за все, ви повинні добре пізнати і визначити потреби дитини. Що для нього важливо в даний момент, про що він мріє, що його цікавить, чому він хоче навчитися, ким він хоче стати, коли виросте. Певні етапи життя регулюються унікальними потребами та пізнавальними здібностями. Всі хочуть купити книги, які сподобаються дитині і які стануть прекрасним спогадом, або зробити книжкові подарунки, які прослужать довше. Вибір який пропонує книжковий інтернет магазин kids-book.com.ua величезний і в той же час він складний, тим більше що щорічно на ринку дитячих і підліткових книг з'являються тисячі найменувань. Отже, що потрібно враховувати при виборі книги для дитини?

Вибір книги для найменших

Багато видавців на своїх обкладинках вказують вік, для якого призначений даний товар. Часто книжкові магазини складають кілька вікових підрозділів. Однак вам не слід строго дотримуватися цих вказівок, тому що дійсно важлива зрілість маленького читача. В асортименті товарів для читання є багато книг для дітей. Чи всі вони підходять конкретній дитині? Ні. Звичайно, дитині до року може бути цікава навіть енциклопедія, але насправді від її перегляду зовсім не буде користі. Варто з розумом вибирати книги.

При виборі книг для дітей до року важливий порядок, в якому вони вводяться:

1.Контрастні картки - бажано з одним малюнком на одній стороні (дитині 1-2 місяці)

2.Контрастні книги - ілюстрації на двох сторінках (2-3 місяці)

3.Книги із зображенням дитячих облич (4 м.+)

4.Книги з білими або чорними сторінками і одним предметом в картинці (6 м.+) В цьому віці варто пропонувати дитині книги з звуконаслідувальними фразами.

5.Книги з білими сторінками і двома предметами з двох сторін.

6.Книги з реальними фотографіями предметів.

7.Кілька предметів на одній стороні.

8.Барвисті об'єкти на кольоровому тлі.

9.Сенсорні книги.

10.  Книги з короткими словами (від 12 місяців).

Книги для немовлят, наприклад "Перша книжка звуків для малюків" - це насправді книжки-іграшки. Виготовляються вони з тканин, клейонки, поролону, гуми, різних за формою, фактурою, зі знімними й відкидними знімними елементами. Такі книги можуть навіть замінити подушку або бортик в ліжку, або супроводжувати малюка у ванні. Вибираючи книгу цього типу, слід керуватися якістю виготовлення і використовуваними матеріалами, адже маленька дитина пізнає світ, беручи все в рот. Книжки повинні мати ті ж дозволи, що і будь-які інші дитячі іграшки.

Підводячи підсумки, варто зауважити, що діти повинні з раннього віку знайомитися з літературою. Спочатку варто вибирати книги багато ілюстровані, з невеликим вмістом - окремими словами і складами. У міру розвитку малюка його потреби і здатності змінюються, тому література, до якої вони звертаються, також повинна розвиватися. Гарне читання відкриє дитині світ і дозволить йому побачити його з абсолютно нової точки зору.