Екскаватор відноситься до універсального виду техніки, яка призначена для роботи на різній поверхні. За допомогою даного устаткування можна викопати траншею, укладати труби, засипати та стискати грунт.

Екскаватори: використання для земельних робіт

Переваги експлуатації

Компактний екскаватор має стрілку повороту, нульовий або близький до нуля виліт задньої частини налаштування. Це дозволить техніці проводити роботи для створення необхідного розміру щілин біля стін або інших приміщень, а також уздовж проїжджої частини. Подібні функції не можуть виконувати самохідні або навісні траншеєкопачі. Додатковою перевагою буде можливість зводити гусеничні стрічки.

Це дозволить габаритній техніці заїжджати на територію з обмеженим простором для проведення будівельних робіт. Наприклад, проїжджати через двері будівель з метою укладання комунікацій і створення траншей. Також, міні-навантажувачі з гумовими гусеницями дозволяють безпечно пересуватися всередині приміщення і не пошкоджувати поверхню газону.

Екскаватори призначені для наступних цілей:

  1. Для укладання труби великого діаметру на глибині. У подібних випадках траншеєкопач не здатний створити необхідного розміру щілину, приміром шириною 30 см і глибиною 1,5 метра.

  2. При проведенні широкомасштабного будівництва та можливістю використовувати потужну техніку та велику територію під нього.

  3. Для створення похилих траншей, які забезпечують безпеку працівників безпосередньо в траншеї.

  4. Екскаватор може не тільки викопати щілину, але також занурити його всередину транспортного засобу й при необхідності вивести з території.

  5. Можна за допомогою обладнання вкласти в траншеї труби, дроти, будівельні конструкції.

  6. Якщо необхідно відкрити щілину, причому не пошкодити комунікації, що вже розташовані всередині.

  7. Для створення траншеї на різних за розміром ділянках.

Мінуси при використанні

У ситуаціях з міцним грунтом екскаватор може не впоратися, тому доводиться застосовувати гідромолот. Тут можна використовувати два обладнання: перший з гідромолотом, а другий - для створення траншеї за допомогою спеціального ковша. Це призводить до додаткових незручностей при будівельних роботах, а також зайвих витрат на допоміжну техніку.

Екскаватор викопує грунт великими за розміром шматками, які згодом складно використовувати для закопування. Необхідно завозити подрібнені варіанти матеріалів, що відповідно призводить до додаткових витрат і дискомфорту. Можна вивозити викопаний ґрунт на подрібнення і повернути назад. Однак, такий варіант також веде за собою фінансові витрати.

Для обробки скельної поверхні варто вибирати траншеєкопач. Це більш міцне та потужне обладнання, тому справляється з подібним завданням. Статистика стверджує, що більшість екскаваторів здатні розпушувати й викопувати важкий грунт, але існує відсоток, де слід застосовувати іншу техніку. При використанні екскаватора варто враховувати, що дно в будь-якому випадку буде нерівним, а стінки можуть бути ширші, ніж потрібно.

Як вибрати траншеєкопач?

При виборі необхідно враховувати умови експлуатації. Краще вибирати потужне та габаритне обладнання з можливістю складки гусениць, заміни ланцюгів. Слід звернути увагу на систему управління. Сучасна техніка оснащена електронними приладами, що значно спрощує процес роботи з неї. Якщо існує необхідність прокласти траншею, але компанія не займається подібною діяльністю постійно, можна вибрати навісний траншеєкопач.

У каталозі спецтехніки компанії «Енерпроф» ви зможете підібрати обладнання для промисловості.