Медичну та психологічну допомогу при наркоманії

Всупереч поширеній думці, позбутися наркотичної залежності шляхом однієї лише детоксикації - неможливо. Для повного одужання і виключення рецидивів людині буде потрібно медикаментозна та психологічна допомога. Таке комплексне лікування наркоманії в Києві пропонує пройти реабілітаційний центр «Реванш». Кожному пацієнту гарантується анонімність, швидке поліпшення стану та індивідуальний підхід.

Медична та психологічна допомога при наркоманії

Методи медичної допомоги

Лікування наркотичної залежності передбачає повне очищення організму від наркотиків, токсинів і шлаків - детоксикацію. Дана процедура швидко стабілізує стан хворого, знімає ломку, відновлює нормальну роботу внутрішніх органів і систем.

Для детоксикації та покращення фізичного здоров'я пацієнта застосовуються такі методи:

  1. Медикаментозна терапія - постановка очищувальних крапельниць, медикаментозних препаратів, сорбентів. Рекомендується до застосування тільки в найбільш важких випадках, при неможливості самостійного очищення організму.

  2. Дієтотерапія - правильно збалансоване харчування допомагає вивести токсичні речовини, а також забезпечити організм оптимальною кількістю вітамінів, мінералів. Хороший ефект дає вживання мінеральних вод, що нормалізують роботу внутрішніх органів, що усувають неприємні симптоми отруєння, порушення у функціонуванні шлунково-кишкового тракту.

  3. Спорт, масаж і сауна. Комплекс біологічних методів вважається найбільш дієвим і безпечним, природним способом детоксикації. Потіння в сауні, фізичні навантаження виводять шлаки та токсичні речовини разом із потом. Масажні процедури дають ефект релаксації, покращують кровообіг, сприяють відновленню м'язової тканини.

  4. Дихальні вправи - активізують природні очисні механізми, насичуючи організм оптимальною кількістю кисню. Знижують стресовий фактор, стабілізуючи психоемоційний стан пацієнта.

Програма детоксикації дозволяє вивести з організму залишки наркотику, очистити організм від токсинів, нормалізувати його роботу. Цей процес займає близько 2 тижнів.

Однак на цьому медична допомога не закінчується. Як правило, наркоманія тягне за собою ряд ускладнень і супутніх захворювань, які потребують обов'язкового лікування.

Психологічна допомога наркозалежним

Основне завдання психолога полягає в тому, щоб знайти та усунути причини, які спровокували розвиток наркоманії. Для цього на початкових етапах проводяться спеціальні тести, застосовуються методи гіпнозу.

Психологічна реабілітація крім індивідуальних занять обов'язково включає роботу в групах взаємодопомоги за програмою «12 кроків», яка допомагає впевнитися у правильних мотиваціях, отримати необхідну підтримку, знайти почуття відповідальності за своє життя і вчинки.

Проводиться робота і з членами сім'ї реабілітанта: сеанси сімейної психотерапії, що дозволяють відновити довірчі відносини між близькими людьми. Реабілітанти активно спілкуються з іншими людьми, відвідують різні заходи, відновлюють навички спілкування, займаються пошуками роботи на стадії ресоціалізації.

Клініка «Реванш» піклується не тільки про ефективне лікування, а й про профілактику рецидивів наркоманії, допомагаючи своїм підопічним почати нове життя.

Отримати більш детальну інформацію про лікуванні наркоманії, можна зателефонувавши за контактним номером телефону або скориставшись формою зворотного зв'язку на сайті клініки https://lechenie-narkomaniya.kiev.ua.