Масаж Гуаша, який часто називають «скребковим масажем» ‐ це один з видів китайського масажу, який китайські лікарі використовували з найдавніших часів, і який успішно застосовується сучасними фахівцями не тільки в Китаї, але і в інших країнах світу. За старих часів секретами цієї масажної техніки володіли лише даоські ченці, а в наш час Гуа‐ша масаж став доступний практично кожній людині, яка не має протипоказань.

Назва «Гуа‐ша» в перекладі з китайської означає «скребти погане», або «вишкрібати все погане»: так як слово «гуа» означає «рух в одну сторону, скребти, вишкрібати», а слово «ша» позначає «погане» . У стародавньому Китаї не було таких понять, як "шлаки, токсини". Ці поняття, як і «погану енергію» можна так само описати словом «ша». Цілющий ефект китайський масаж Гуаша Львів криє не тільки в фізичному, а й у енергетичному впливі на людину.

Філософія методу така: вплив на пацієнта проводиться не енергією фахівця‐цілителя (або масажиста), а вплив надає чиста енергія первозданної природи. Вважалося, що спочатку існував первісний хаос ‐ якийсь згусток енергії, який містив у собі всі сили майбутнього світу. Саме цією енергією спочатку очищається організм, а потім їй же пробиваються енергетичні канали людини по біологічно активних точок (БАТ) ‐ виходів каналів на поверхню шкіри. Впливаючи на певні біологічно активні точки і ділянки тіла, що представляють проекції тих чи інших внутрішніх органів (проекційні зони), фахівець впливає на відповідні цим зонам органи. Вплив на зони здійснюється за допомогою спеціальної пластини (скребачки). Т

ехніка «вишкрібання негативу» відома і ефективно використовується в Китаї з глибокої давнини. Про застосування древніми лікарями кам'яних інструментів для лікування різних захворювань згадується, наприклад, в "Коментарях до літописів Весни і Осені", датованих 550 роком до нашої ери. Під час археологічних розкопок поселень цього періоду, вчені виявили камені і інструменти, призначені для лікувальних цілей. Приблизно в той же час почали формулюватися і основні філософські концепції традиційної китайської медицини, серед яких: вчення про інь ян, вчення про П'яти Елементах, вчення про органи і каналах тіла.

Так само в цей період розвивалося уявлення про адаптацію людини до навколишнього середовища, і про матеріальну причинності захворювань. У розумінні китайських лікарів життя ‐ це постійне протягом енергії в тілі людини. Застій цього руху викликає хворобу, зупинка цього руху енергії ‐ веде до смерті. Метою масажу Гуаша є відновлення правильного (здорового) потоку енергії по меридіанах, шляхом впливу за допомогою інструменту (скребачки) на активні точки.

У сучасному cвіті масаж Львів поширений повсюдно. Він займає важливе місце в системі здорового способу життя і, властивого китайцям, профілактичного підходу до захворювань. Це дозволяє не тільки підвищити тривалість життя населення, але і поліпшити якість життя ‐ в Китаї спостерігається висока активність населення до глибокої старості. Масаж гуаша надає цілющу дію на весь організм. В результаті його застосування нормалізується внутрішні взаємодії між органами, що зазвичай призводить до зникнення патологічних процесів, загальному оздоровленню і омолодженню організму. Багаторазово посилюються процеси обміну і виведення.

В процесі гуаша терапії потрапили в організм «жар» ‐ «холод», «вітер» ‐ «сирість», «виходять назовні». Наш масажний салон Львів довів, що регулярне використання гуаша уповільнює старіння організму. Для сучасного скребкового масажу при роботі з тілом пацієнта використовуються скребки різного виду. Вони можуть мати різну форму і можуть бути виготовлені з різних матеріалів ‐ камінь (нефрит, онікс і ін), метал (мідь, бронза, сталь), пластик, кістка (ріг) і ін. У домашніх умовах можна успішно використовувати мідний браслет або мідну монету.