Щорічний захід "Вшанування кошового отамана Івана Дмитровича Сірка", що за звичаєм проходе у першу суботу серпня у Нікопольському краї, по близу села Капулівка, де похований славетний кошовий отаман Іван Сірко.

Організатори заходу козаки Війська Запорозького Низового об*єднані в організації Козацький Фонд ім. Івана Дмитровича Сірка та Рада отаманів Війська Запорозького Низового спільно з Нікопольською райдержадміністрацією.

Заїзд козаків та патріотичної громади до Співочого поля під Капулівкою на таборування починається з 3 серпня, таборування відбувається до 6 серпня з заходами козацького вишкілу, підготовкою до 5 серпня.

Головний день заходу 5 серпня з 10.00 години офіційний захід, панахіда біля могили Івана Сірка, виставки, проходження козаків торжественним маршем на честь Батька Івана Сірка.

Продовження заходу "Звідси розлилася воля на всю Україну!" на Співочому полі.

У програмі :

  • Реконструкція битви козаків з московитами ( з залученням воїнів на конях, пехоти та козацької атрилерії на редутах),
  • творчі виступи на сцені,
  • показовий фестиваль бойових мистецтв,
  • виставки майстрів,
  • вишкіл на конях, козацькі забави,
  • виступи рок - гуртів. Під час заходу працюють торгові точки.

Теріторія заходу вільна від спиртного, паління та лайки (вживати спиртні напої суворо заборонено!)!!!

За порядком слідкує козацька осавульська служба та МВС.

Прохання до козаків, що приїзжають на таборування, крім своєї національної козацької одежі, привезти якусь одежу схожу на одежу москалів шіснадцятого, сімнадцятоко століття для картинки реконструкції битви (генеральна репетиція 4 серпня).

Запрошуємо патріотично налаштованих громадян! Запрошуємо пресу! Нікопольщина - це як раз ті самі за Пороги на яких гартувалися п*ять з сьоми січей Війська Запорозького Низового... Тож запрошуємо Вас відчути справжній славетний ДУХ волелюбної України! Слава Богу! Слава Україні!